תאריך:כ"ה תמוז התש"פ
מיקום:
תמונת אווירה אירוע
מידע נוסף:

­

 

קול קורא למשפחות: עוברים את זמן הקורונה בצמיחה

מרכז מבקרים ירוק, אגף קיימות לקהילה

מינהל קהילתי רוממה

רקע:

כולנו באותה הסירה, בבידוד מי יותר ומי פחות, ומשקיעים הרבה מהזמן בחיק המשפחה. אי אפשר לצאת לגינות ציבוריות ולמרחב הציבורי, חסר לנו "ירוק בעיניים" ותמיד מחפשים עוד עיסוק משמעותי. לכולנו יש אדן חלון, לרובנו יש מרפסת ולחלקנו גינת קרקע: בשלושתם אפשר לגדל צמחים שונים. צמחים יצמחו כל עוד יש להם צרכיהם הבסיסיים: מים, אור שמש, אוויר ואדמה - בלי ששמנו לב. גם אנו בני האדם, כל עוד יש לנו מקום לגור, מזון ומי שאוהבים אותנו, אנחנו ממשיכים לצמוח ולהתקדם בחיים - בלי שנשים לב. הזמן עובר, הקורונה תיגמר והצמחים ובני האדם ימשיכו לצמוח,יחד.

קהל יעד: בודדים או משפחות

אנו מזמינים אתכם להשתתף בחוויה אישית או משפחתית מעשירה לתקופת הקורונה ואולי גם אחריה…...

מטלה אישית/משפחתית:

 1. לזרוע זרעים או לשתול שתיל של צמח כלשהו, עדיף ירק או משהו שימושי/אכיל. אפשר להשתמש בזרעים ישר מהמטבח (עגבניה, פלפל, מלפפון, וכו"). גם זרעים או שתילים קנויים אפשריים.
 2. לעקוב אחר הצמח/ים, באדנית/מרפסת/גינה, ולתעד את הגדילה, צמיחה, התפתחות וכו' במהלך זמן השהייה בבית מהקורונה (שזרעתם או שתלתם מאז) . שיטות תיעוד שונות מתאימות לקבוצות גיל שונות: ציור, מדידה, צילום, וידאו, רישום, כתיבה ועוד. בנוסף לתיעוד הפיזי, אפשר לתעד את מחשבותיכם על ההתפתחות של הצמח, למשל: האם נראה לכם שקשה/קל לצמח בתנאים המצויים? האם המעקב אחריו נותן לך השראה או הרגשה טובה? טוב לך לראות "ירוק בעיניים" בבית? איך זה מרגיש להיות אחראי/ת על הצמח? מה קרה לצמח אם/כאשר שכחת להשקות אותו? האם הצמח שלך מראה של חוזק או התחדשות? האם הצמח בעל חוסן? ועוד.
 3. לשמור את התיעוד עד עת שנקבע בעתיד ע"י צוות מרכז מבקרים ירוק, לתערוכה שכונתית.
 4. בסיום התהליך נציג בתערוכה את התיעוד שלכם על קירות המינהל הקהילתי כמו במוזיאון, וכך  ישותפו אחרים בחוויות האישיות של המתעדים.

מטרות:

 1. להוסיף קצת "ירוק לעיניים" בבית
 2. לקחת אחריות על משהו בבית
 3. לעסוק במשימה בעלת ערך
 4. להביע את רגשותינו בתקופת הקורונה דרך עולם הצומח

בהמשך:

 • צוות "מרכז מבקרים ירוק" מאגף קיימות לקהילה, ילקטו את החומר המוגש בתאריך שנקבע בעתיד ויחד עם מתנדבים (ממשפחות המשתתפים) נערוך תערוכה שכונתית.
 • נערוך שיחות ופעילויות על החומר המוגש בזמן התערוכה ולאחריה.
 • נחלק פרסים למשתתפים.

בהצלחה!

לכל שאלה ניתן ליצור קשר ישיר עם רכזת קיימות לקהילה, בת אל ספיבק: 054-241-7870 גם בווטס-אפ, או jgfcommunity@gmail.com

 

למידע נוסף מלאו פרטים
שם: מייל:
טל: