סמל המרכז הקהילתי

02-5302727
שעות מענה המזכירות 9:0-13:00 17:00-19:00">טל: 02-5302727
שעות מענה המזכירות 9:0-13:00 17:00-19:00

5302727m@gmail.com
פקס: 025376830

 

צוות יקר , חברי הנהלה יקרים !!

השלום והברכה !!

מילות של תקווה ואופטימיות מחלון התרפיסט לקראת חג הפסח הממשמש ובא .

                                                      ופסח

"ולקחתם אגודת אזוב וטבלתם בדם אשר בסף , והגעתם אל המשקוף ואל שתי המזוזות מן הדם אשר בסף , ואתם לא תצאו איש מפתח ביתו עד בוקר .

ועבר ה' לנגוף את מצרים וראה את הדם על המשקוף ועל שתי המזוזות ופסח ה' על הפתח ולא יתן המשחית לבא אל בתכם לנגוף ".

פסוקים אלה מהדהדים לי דווקא בתקופה הזאת בהם המציאות עולה על כל דמיון . פסוקים אלה מתארים תקופה קשה ,  פחד , פחד ממשחית , פחד מנגיף , ממש מזכיר את התקופה עימה אנו מתמודדים היום הפחד מנגיף הקורונה .

נזכור שהנגיף אז כוון לסקטור מאד מובחן , זכרים בלבד היו בקבוצת הסיכון , זכרים בכל הגילאים ומכל המעמדות . והיום הנגיף גם הוא מובחן 80% מאיתנו שהם בריאים הקורונה לא תזיק להם , קבוצות הסיכון הינם אנשים חלשים עקב זקנה מחלות ומרעין בישין אחרים .

נזכור שתוכנית ההתמודדות עם הנגיף אז במצרים היתה , ליצור סימן, סימן שהוא הדם על המשקוף ושתי המזוזות, ודם אשר בסף , הסימן הוא דם והוא על ארבעת הצלעות של פתח הבית . במצרים היום ה 14 היינו יד' בניסן היווה את הלילה האחרון במצרים, לילה בו היינו בבידוד עד יום המחרת טו' בניסן יום בו התרחשה יציאת מצריים וברוב עם יצאנו ממצרים  .

היום הדם, הינו סימן לחולי או בריאות  , נושא הנגיף או השוהה בקרבתו , נשלח לבידוד בביתו , הנגיף עצמו יודעים מתפתח במהלך 14 יום, ביום הטו' במידה ואין סמנים אנחנו יוצאים לחופשי .

ולקחתם אגודת אזוב .. זאת ההדרכה לבני ישראל במצרים להתמודד עם הנגיף. היו הוראות פשוטות שכל אחד מסוגל ויכול לבצע , האזוב זמין , לעשות ממנו אגודה גם זה לא סיפור גדול , והיום ההוראות פשוטות להסתגר בבתים , כל אחד יכול , זה זמין לכל אחד .

הפסוקים המהדהדים מהעבר להווה  , במילה הדהוד , אנו מזהים את המילה הד.. קול, ההד מתפשט והולך ומגיע למרחקים, אנו יכולים לראות את הקולות בענפים ובעלים הנעים לרוחו , אנו מזהים את המילה הוד , שמזכירה דבר נעלה " הוד והדר מלכותו " הודו לה' כי טוב " . החיבור בן ההד להוד הוא כעין מהלך אחד שלא ניתן להפרידו, ההד יוצר את ההוד . הפסוקים מהדהדים לנו את העבר להווה שלנו, ומפיכים בנו תקווה,תקווה שההד שהוא בעצם כל מה חוו בני ישראל בליל יום ה יד' בניסן, עצם חווית ההסתגרות ההיא מפחד הנגיף, בהווה תלווה אותנו עד ליל יד' בניסן , ובטו' בניסן כשם שיצאו המוני בני ישראל ממצרים , כך בע"ה נצא אנחנו בטו' בניסן ליום חול המועד הראשון בשמחה ובבריאות לטייל ולהיפגש ולשמוח , והנגיף יהיה כלא היה .

חג כשר ושמח

אילן  

 

  • הצהרת נגישות -
  • ניוזלטר החודש
    מתנסנט | חוגים